Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Artykuły

Model STEAM odnosi się do nowoczesnej formy kształcenia, w której odchodzi się od monotonnych wykładów, wkuwania po lekcjach i stresujących metod sprawdzania wiedzy (klasówki, odpytywanie przy tablicy). Dzięki temu podejściu uczeń rozwija się we wszechstronny sposób, a przyswajanie i zapamiętywanie informacji jest dla niego znacznie łatwiejsze. Na czym polega edukacja STEAM i jak można wdrożyć jej zasady?

czytaj całość »

Podróż samolotem potrafi się dłużyć, zwłaszcza gdy lot trwa więcej niż dwie godziny i mamy obok siebie znudzonego brzdąca. Nawet jeśli dziecko rozumie cel długotrwałego siedzenia w fotelu, to i tak może dawać upust swojej frustracji. Żeby uniknąć niekomfortowych sytuacji, warto zabrać odpowiednie zabawki do samolotu - takie, które nie są za duże i nie będą sprawiać kłopotu innym pasażerom czy obsłudze samolotu.

czytaj całość »

Choć w dniu pierwszej komunii to nie prezenty są najważniejsze, to jednak nie sposób pominąć tej części uroczystości. Co podarować dziecku, żeby wywołać szczery uśmiech na jego twarzy i uniknąć zdublowania prezentu? W tym artykule podsuwamy kilka pomysłów na oryginalny prezent dla chłopca na komunię - bez popularnej elektroniki i klasyków w stylu roweru czy zegarka.

czytaj całość »

Rower, zegarek, łańcuszek z medalikiem, konsola do gier - to typowe prezenty na komunię, które można wręczyć każdemu dziecku, bez względu na płeć. Jednak co zrobić, jeżeli dziewczynka ma już to wszystko albo nie interesuje się elektroniką, ani nie jeździ na rowerze? Poniżej przedstawiamy ciekawe pomysły na prezent dla dziewczynki na komunię, które będą wspomagać rozwój dziecka, a być może staną się początkiem nowej pasji.

czytaj całość »

Henryk Żeglarz, Bartolomeu Dias, Krzysztof Kolumb, Vasco da Gama – nazwiska znanych odkrywców zapisały się w kartach historii na stałe. Choć dzisiejsze odkrycia geograficzne nie budzą już takich emocji jak przed wiekami, to odkrywcy cały czas żyją wśród nas – to małe dzieci, dla których Ziemia to tajemnicza, niezbadana jeszcze planeta. Które zabawki drewniane mogą pomóc dziecku w eksplorowaniu otaczającego je świata?

czytaj całość »

Dobra pamięć zapobiega częstemu gubieniu przedmiotów i ułatwia dziecku nabywanie nowych umiejętności, takich jak wiązanie butów, jazda na rowerze czy odczytywanie godziny na zegarze. Zdolność do szybkiego zapamiętywania oraz przywoływania utrwalonych informacji ma również duży wpływ na osiągnięcia w nauce. Co ciekawe, w ćwiczeniu dziecięcej pamięci mogą pomóc także drewniane zabawki – w jaki sposób?

czytaj całość »

Przez pierwsze dwanaście miesięcy życia dziecko intensywnie się rozwija i przygotowuje do samodzielnego odkrywania świata. To czas wielkich zmian - na początku mamy do czynienia z noworodkiem, który głównie je i śpi, natomiast na koniec tego etapu dziecko już chodzi i wypowiada pierwsze słowa. W tym rankingu prezentujemy drewniane zabawki, które sprawdzą się u maluchów na tym etapie życia.

czytaj całość »

W świecie dorosłych przewaga drewna nad plastikiem jest bezsporna – cenimy drewno za szlachetny wygląd, wytrzymałość i naturalne pochodzenie. Natomiast dzieci lubią wszystkie zabawki i nie stronią od tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Jednak to od rodziców zależy, jakimi zabawkami będzie bawić się ich pociecha – warto zatem poznać wady i zalety obu rozwiązań.

czytaj całość »

Niektóre zabawki uczą, inne wywołują na twarzy dziecka radosny uśmiech. Są również takie zabawki, dzięki którym maluch staje się bardziej sprawny fizycznie i rozwija umiejętność wykonywania precyzyjnych ruchów. Wśród nich dużą popularnością cieszą się zabawki drewniane - jakie wybrać i dlaczego?

czytaj całość »

Zabawka dla niemowlaka to ciężki orzech do zgryzienia (choć gryzaki w tym czasie niewątpliwie się przydają). Maluchy w tym okresie mają ograniczone możliwości zabawy, jednak szybko rosną i potrzebują czegoś, co będzie stymulować ich rozwój. A to ranking zabawek drewnianych, które będą odpowiednie dla niemowląt.

czytaj całość »

Z reguły w żłobkach przebywają dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia (choć w razie braku miejsc w przedszkolu żłobek może objąć opieką również starsze dzieci). Placówka powinna zapewnić maluchom warunki zbliżone do domowych, co m.in. oznacza zorganizowanie miejsca i akcesoriów do zabawy. Jakie zabawki do żłobka będą odpowiednie i które sprawią najwięcej radości małym podopiecznym?

czytaj całość »

Poznaj najpopularniejsze rodzaje zabawek drewnianych, które oferują zarówno edukacyjną wartość, jak i gwarantują radość i uśmiech na twarzy każdego dziecka. W niniejszym artykule znajdziesz wiele popularnych zabawek z drewna, w sam raz na prezent dla Twojego dziecka!

czytaj całość »

Odkryj, jakie zabawki były najpopularniejsze na świecie w 2022 roku, bazując na badaniach brytyjskiego portalu TheToyZone. Zapraszamy na ekscytującą podróż dookoła świata zabawek, od klocków LEGO, przez zabawki drewniane, po lalkę Barbie i wiele innych!

czytaj całość »

Prezent dla noworodka wymaga niemal zegarmistrzowskiego wyczucia. Trzeba uwzględnić nie tylko wiek dziecka, ale również potrzeby świeżo upieczonych rodziców i... prezenty podarowane przez inne osoby. Co najbardziej przyda się maluszkowi i jaki prezent można kupić w porozumieniu z rodzicami?

czytaj całość »

Małe dzieci dużo czasu spędzają na spaniu, jednak nie zawsze zamykają oczy „na zawołanie”. Najczęściej rodzice muszą dobrze się postarać, żeby pociecha wyciszyła się i zapadła w kojący sen. Czytanie książeczek czy bujanie w kołysce nie zawsze działa, dlatego na rynku można znaleźć różne zabawki ułatwiające zasypianie.

czytaj całość »

Zanim dziecko napisze swój pierwszy wyraz, upłynie wiele czasu. Maluch musi najpierw nauczyć się rysowania linii, kółek i najprostszych figur, a później opanować sztukę odwzorowywania kształtów. O rozwoju umiejętności pisania i rysowania decyduje grafomotryka. Co to takiego i jakie ćwiczenia pomagają przy zaburzeniach grafomotoryki?

czytaj całość »

Zabawki w stylu Montessori wspierają dziecko w indywidualnym rozwoju, a także łagodnie zachęcają je do nabywania nowych umiejętności. W przypadku maluchów do 12 miesiąca życia zabawki powinny przede wszystkim stymulować zmysły (wzrok, słuch, dotyk) oraz rozwijać sprawność motoryczną. Po jakie zabawki Montessori dla niemowląt warto sięgnąć, aby ułatwić dziecku poznawanie otaczającego świata?

czytaj całość »

Przedszkole to dla kilkulatka drugi dom. Maluch poznaje tutaj nowe osoby, zawiera pierwsze przyjaźnie, chodzi na wycieczki, bawi się i uczy nowych rzeczy - jednym słowem, zajęć przez cały dzień mu nie brakuje. Jakie zabawki powinny być w przedszkolu, aby dziecko spędzało ten czas radośnie i kreatywnie?

czytaj całość »

Wózek dla lalekChoć projektanci zabawek dla dzieci nie przestają zaskakiwać nowymi pomysłami, warto postawić na sprawdzone klasyki. Wśród nich są akcesoria, które nie tylko będą źródłem frajdy dla dziecka. Stanowią także piękne przedmioty, które uatrakcyjnią pokój przedszkolaka. Ich ogromnym atutem jest także fakt, że są wykonane z drewna. Czyni je to niezwykle odpornymi towarzyszami zabaw. Drewnianym elementom nie są straszne ukruszenia, obicia czy ugryzienia. Przetrwają do następnego pokolenia, pomimo intensywnego użytkowania.

czytaj całość »

czytaj całość »