Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Zabawki drewniane, które zachęcają dzieci do odkrywania

zabawki drewniane które zachęcają dzieci do odkrywania

Drewniany wózek dla poszukiwacza skarbów

Nie srebrne monety, ani baryłki złota. Dla dziecka skarbem może być wszystko, co napotka na swojej drodze, nawet jeśli są to tylko polne kamienie, szyszki czy kawałki gałązek. Dlatego żeby zachęcić malucha do poszukiwania nowych skarbów, warto podarować mu drewniany wózek w formie kolorowego zwierzątka. Oczywiście dziecko nie musi zabierać go na dwór - w zestawie znajdują się również klocki, które może zbierać w trakcie swoich wycieczek po mieszkaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby maluch wkładał do wózka inne napotkane "skarby", np. długopisy, piłeczki ping-pongowe, laleczki, foremki do ciastek. Każda taka wycieczka to krok bliżej w kierunku sprawniejszego chodzenia i lepszego opanowania równowagi.

Zestaw narzędziowy, który pomaga w odkrywaniu tajemnic

Czy drewno jest twardsze niż plastik? Do czego służy narzędzie z ząbkami? Mały odkrywca chce wiedzieć wszystko o otaczającym go świecie, dlatego codziennie zadaje mnóstwo pytań. Na część z nich może odpowiedzieć samodzielnie, na przykład poprzez proste doświadczenia. Wykonywanie ich będzie łatwiejsze, jeśli dziecko będzie miało do dyspozycji własny warsztat narzędziowy, który zawiera wiele przydatnych przyrządów: młotek, piłkę do cięcia, śrubokręt, klucz, imadełko i wiele innych. Za pomocą takiego zestawu dziecko może tworzyć rozmaite konstrukcje, co sprzyja rozwijaniu kreatywności i ćwiczeniu sprawności rąk.

Drewniana kuchnia dla odkrywania nowych smaków

Dla małego dziecka wszystko jest odkryciem - także to, że mąka pszenna po dolaniu wody tworzy mlecznobiałą zawiesinę. Na szczęście eksperymentowanie w kuchni nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych szefów kuchni. Duża, drewniana kuchnia dla dzieci zapewni każdemu maluchowi wiele godzin świetnej zabawy. Metalowe garnki, palniki imitujące dźwięk kuchenki, kran z ruchomymi kurkami - dzięki takim detalom dziecko może bawić się jak prawdziwej kuchni. Tym samym zyskuje poczucie, że robi coś ważnego i odpowiedzialnego (wszak gotowanie to nie zabawa!), a przy tym może dać upust swojej kreatywności. W dziecięcej kuchni nie ma ograniczeń, dlatego podróż w krainę smaków może zakończyć się odkryciem bardzo ciekawej, choć niekoniecznie jadalnej potrawy.

Konik na biegunach - pędem do przygody!

Każdy odkrywca ma swój środek transportu, przy czym nie musi to być od razu wielki statek. Maluchowi wystarczy drewniany konik na biegunach, który pozwoli zwiedzać najbliższą okolicę (czyli na przykład salon lub pokój dziecka). Z pierwszą podróżą nie trzeba zwlekać zbyt długo, ponieważ konik wyposażony w barierki ochronne będzie odpowiedni już dla dzieci od 18 miesiąca życia. Dzięki tej kultowej zabawce maluch rozwija sprawność rąk i nóg, a także ćwiczy zachowanie równowagi, co z pewnością pomoże mu w odbywaniu już całkiem samodzielnych podróży. Poza tym koń na biegunach zachęca do ruchu i pobudza wyobraźnię, przez co maluch będzie doskonale przygotowany do odkrywania nowych miejsc.

Drewniana kolejka na podróże bez granic

Nie ma lepszego sposobu na odkrywanie świata niż podróżowanie, jednak rodzinny wyjazd wymaga czasu i skrupulatnego zaplanowania. Ale od czego jest wyobraźnia i kolejka drewniana? Mały zawiadowca z pewnością nie będzie się nudzić. Do rozłożenia jest kilka metrów trakcji kolejowej, mosty i wiadukty, budynki, drzewa i znaki drogowe. Każda podróż może wyglądać zupełnie inaczej, wystarczy zmienić układ torów albo połączyć je z inną kolejką. W ten sposób zabawka zachęca do tworzenia kreatywnych scenariuszy zabawy i rozpatrywania nowych możliwości - a jak wiadomo, ciekawość małego odkrywcy nie zna granic!