Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki

oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki

Co kupić na komunię dla dziewczynki?

Przy wyborze prezentu należy kierować się indywidualnymi upodobaniami i zainteresowaniami (rzecz jasna nie swoimi, ale osoby obdarowywanej). Jednak w przypadku prezentu z okazji pierwszej komunii należy skonsultować swój wybór z rodzicami dziecka. Może się bowiem okazać, że rodzice akceptują wyłącznie upominki związane z wiarą, czyli na przykład książki o tematyce religijnej, Biblię, medalik. Warto również sprawdzić, jaki prezent na komunię dla dziewczynki kupują inne osoby zaproszone na uroczystość. Powielone prezenty mogą bowiem sprawiać kłopot, zwłaszcza gdy są identyczne lub zajmują dużo miejsca. Jeżeli brakuje nam pomysłu na prezent, można poprosić rodziców o wskazanie konkretnej rzeczy.

Oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki? Stół piłkarski!

Piłkarzyki nie są tak oczywistym prezentem jak rower czy elektronika, więc są duże szanse, że nikt inny nie wpadnie na taki pomysł. Dlaczego jest to dobry prezent na komunię dla dziewczynki? To proste - tę grę kochają wszyscy: dzieci, nastolatki i dorośli. Dzięki temu dziewczynka nie będzie miała problemu ze znalezieniem partnera do emocjonującej rozgrywki. Warto zatem zainwestować w pełnowymiarowy, duży stół piłkarski, który będzie wygodny dla innych osób i sprawdzi się także wówczas, gdy dziewczynka podrośnie. Poza tym piłkarzyki wspierają rozwój dziecka na wielu polach - dziewczynka może w ten sposób rozwijać koordynację, zręczność, spostrzegawczość czy małą motorykę.

Prezent na komunię dla dziewczynki 4 w 1 - stół do gier

Pozostajemy w temacie emocjonujących rozgrywek 1:1. Osoby, które nie wiedzą, co kupić na komunię dla dziewczynki, mogą rozważyć stół do gier 4 w 1. Jedna zabawka pozwala na rozegranie aż czterech różnych gier: bilardu, tenisa stołowego, cymbergaja i piłkarzyków. Drewniany stół jest stabilny i solidnie wykonany, a cztery różne nakładki zapewniają łatwą zmianę gry. Zabawka rozwija sprawność motoryczną i spostrzegawczość, a przy tym dostarczy dziecku wiele godzin wspaniałej rozrywki. Dzięki wymiennym nakładkom zabawka szybko się nie znudzi, a przy tym zajmuje mniej miejsca niż osobne stoły do piłkarzyków czy bilardu.

Praktyczny prezent na komunię dla dziewczynki - biurko z szafką

Dziewczynki w wieku komunijnym szybko rosną. Może się zatem okazać, że dziecko potrzebuje nowego biurka do nauki, ponieważ stare jest już za małe (wysokość biurka dla dzieci o wzroście do 170 cm powinna mieścić się w zakresie 72-75 cm). Stąd też osoby, które zastanawiają się, jaki prezent na komunię dla dziewczynki kupić, mogą wziąć pod uwagę np. praktyczne biurko z szafką Roma. Mebel może służyć do nauki, korzystania z komputera, malowania, rysowania na tablecie graficznym, układania puzzli, pisania pamiętnika i wielu innych czynności, które służą rozwijaniu dziecięcych zainteresowań. Dodatkowo na szafce może widnieć nadruk, który będzie nawiązywał do upodobań lub pasji dziecka (np. jazdy konnej).

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki, która lubi czytać?

Oczywistym prezentem dla małej czytelniczki jest kolejna książka do kolekcji. Należy przedtem zapytać rodziców o ulubiony gatunek i ulubionych autorów dziewczynki, a także o tytuły książek, które dziecko już przeczytało lub chce przeczytać. Niemniej książka to mało oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki, dlatego można kupić coś, co ułatwi dziecku rozwijanie czytelniczej pasji. Może to być np. czytnik e-booków wraz z wykupionym abonamentem. Jeżeli dziecko woli wydania papierowe, wówczas można podarować mu kartę upominkową do księgarni lub stylowy regał na książki. Biblioteczka to świetny pomysł, jeśli dziewczynka ma pokaźny zbiór książek, a w jej pokoju brakuje już miejsca do ich przechowywania.

Inne pomysły na prezent dla dziewczynki na komunię

Dzieci w wieku 9-10 lat mają już swoje pasje, które rozwijają w czasie wolnym lub na zajęciach dodatkowych. Dlatego osoby, które zachodzą w głowę, co kupić na komunię dla dziewczynki, mogą postawić na coś związanego z zainteresowaniami. Może to być przedmiot niezbędny do rozwijania pasji (np. aparat fotograficzny, tablet graficzny) lub kupon podarunkowy do sklepu, w którym dziecko może samo kupić potrzebne akcesoria. Jeśli dziewczynka uczęszcza na dodatkowe zajęcia sportowe, wówczas można sprezentować jej coś związanego z daną dyscypliną sportu, np. stół do tenisa stołowego czy strój do karate. Dziecku można podarować również udział w kursie, dzięki któremu nie będzie musiało samodzielnie zgłębiać tajników wybranej przez siebie dziedziny.

Zobacz również:

Oryginalny prezent na komunię dla chłopca