Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Ranking zabawek drewnianych dla dzieci do 1 roku życia

Ranking zabawek drewnianych dla dzieci do 1 roku życia

Jakie zabawki będą najlepsze dla dzieci do 1 roku życia?

W początkowym okresie życia dzieci próbują wszystkiego, co tylko wpadnie im w rączki. Gryzienie przedmiotów (ale też własnych palców) to ich sposób na poznawanie świata. Dlatego zabawki opisane w tym rankingu nie zawierają bardzo drobnych, łatwych do połknięcia elementów. Bezpieczeństwo to podstawa, stąd też zabawki dla dzieci do 1 roku życia nie mogą stwarzać zagrożenia przygnieceniem czy skaleczeniem. Wymienione niżej zabawki są też dostosowane do ograniczonych możliwości najmłodszych maluchów. Jednocześnie są to zabawki, które stymulują rozwój motoryki u dziecka i wspierają je w nauce nowych umiejętności.

1. "Skaczące Zwierzaki"

Interaktywna zabawka "Skaczące Zwierzaki" przeznaczona jest dla dzieci od szóstego miesiąca życia. Zabawka jest wyposażona w cztery przyciski. Jeżeli maluch z nich skorzysta, wówczas zobaczy wyskakujące zwierzątko. Taka niespodzianka z pewnością wywoła uśmiech na twarzy dziecka, a jednocześnie zachęci je do aktywności. Dzięki prostej zasadzie działania i elementowi zaskoczenia zabawka z pewnością przypadnie do gustu młodszym dzieciom.

2. Sortownik z klockami

Drewniany sortownik z klockami to prosta zabawka, która polega na wkładaniu klocków w odpowiednie otwory w pudełku. Z sorterów korzystają już 9-10 miesięczne dzieci, jednak nie można oczekiwać, że maluch w tym wieku bezbłędnie dopasuje wszystkie kształty. Niemniej podczas zabawy dziecko ćwiczy chwyt i manipulowanie przedmiotami, co sprzyja rozwojowi motoryki małej. Poza tym moment, w którym dziecku uda się umieścić wszystkie klocki w odpowiednich otworach, z pewnością przyniesie wszystkim mnóstwo radości.

3. Układanka wieża

Zabawka składa z drewnianej podstawy z drążkiem i różnokolorowych nakładek. Cała zabawa polega na tym, by umieszczać nakładki na drążku i uformować wieżę. Dla dzieci poniżej 1 roku życia nie jest to takie proste, ponieważ zbudowanie wieży wymaga precyzji oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Poza tym maluch może mieć problem z umieszczeniem nakładek w odpowiedniej kolejności, tj. od największej od najmniejszej. Jednak z każdą kolejną próbą będzie to łatwiejsze, dzięki czemu dziecko uczy się wytrwałości w dążeniu do celu. Wieżę można kupić w zestawie (dostępnym tutaj) razem z innymi zabawkami edukacyjnymi, tj. przeplatanką i sorterem.

4. Przybijanka z młotkiem i piłeczkami

Przybijanka z młotkiem i piłeczkami to pewne wyzwanie dla dzieci do 1 roku życia, ponieważ wymaga zręczności i umiejętności manipulowania prostymi narzędziami. Jednak na początku dziecko może ograniczyć zabawę do chwytania piłeczek i umieszczania ich w otworach. W ten sposób maluch może ćwiczyć sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Oczywiście prędzej czy później maluch wbije wszystkie piłeczki do pudełka, co z pewnością dostarczy mu niemałej satysfakcji.

5. Drewniany chodzik/jeździk

Czy nauka chodzenia może być zabawą? Tak, zwłaszcza jeśli dziecko będzie miało do dyspozycji kolorowy chodzik wyposażony w dodatkowe elementy (sensoryczne i edukacyjne). Taką zabawkę można zamówić tutaj. Na chodziku umieszczone jest obrotowe lusterko, liczydło, sorter oraz mini gry zręcznościowe. Tym sposobem dziecko uczy się chodzić, a w przerwach ćwiczy chwyt, precyzję dłoni i koordynację ręka-oko. Drewniany chodzik ułatwi maluchowi samodzielne stawianie kroków, zaś dodatkowe elementy zapewnią mu świetną rozrywkę.

6. Drewniany wózek Jeż + klocki

W nauce chodzenia może pomóc również drewniany wózek w kształcie sympatycznego zwierzątka. Wprawianie wózka w ruch to świetna zabawa, która zachęca malucha do aktywności fizycznej i stawiania samodzielnych kroków. Zestaw drewniany wózek + klocki nie znudzi się również tym dzieciom, które opanowały już sztukę chodzenia. Dziecko może jeździć wózkiem po całym pokoju i zbierać rozrzucone klocki, a na koniec wybudować mały domek, wieżę lub inną budowlę. Maluch może wykorzystać jeździk również do innych celów, np. przewożenia skarbów znalezionych na dworze czy zabawy w koszenie trawy.