Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Zabawki do samolotu, które można zabrać w podróż

zabawki do samolotu

Jakie zabawki sprawdzą się w samolocie, a jakie nie?

Przede wszystkim warto wybrać te zabawki, które dziecko lubi i którymi bawi się na co dzień. Nie ma sensu zabierać nowego pluszaka, jeśli wszystkie maskotki w pokoju dziecka stanowią jedynie dekorację, a codzienna aktywność malucha sprowadza się do grania w gry, malowania czy układania klocków. Ale uwaga - zabierając zabawki do samolotu, trzeba mieć na uwadze komfort innych pasażerów i pracę załogi samolotu. Jakie zabawki lepiej zostawić w domu?

Zabawki, które NIE nadają się do samolotu

  • zabawki emitujące dźwięki i/lub migające światło;
  • zabawki zawierające wiele drobnych elementów;
  • zabawki, które mogą stwarzać ryzyko wypadku (np. poślizgnięcia na podłodze samolotu);
  • zabawki, które mogą przyczynić się do zabrudzenia siedzeń, podłogi;
  • zabawki, które mogą zepsuć dziecku humor (np. w razie przegrania rozgrywki);
  • zabawki, które zawierają ostre elementy (ze względu na bezpieczeństwo dziecka i przepisy).

Jakie zabawki do samolotu warto zabrać w podróż?

Podczas podróży samolotem najlepiej sprawdzą się zabawki ciche, które nie będą zakłócać wypoczynku lub drzemki innym pasażerom. Warto zabrać coś kompaktowego, co można bez problemu spakować i co można wyjąć w każdego chwili. Zabawka powinna być również łatwa do opanowania - tak, aby nie trzeba było szukać jej elementów pod fotelami czy na podłodze samolotu. Co warto zabrać? Oto kilka pomysłów na praktyczne zabawki do samolotu.

Zabawka interaktywna "Skaczące zwierzaki"

To doskonała propozycja dla brzdąców, które dość wcześnie zasmakowały podróży w przestworzach. Zabawka interaktywna "Skaczące zwierzaki" sprawdzi się u dzieci w wieku 6-36 miesięcy. Zabawa polega na manipulowaniu przyciskami w celu uruchomienia wyskakującego zwierzątka. Zabawka rozweseli każdego malucha, a przy tym nie będzie przeszkadzać innym pasażerom ani załodze samolotu. Co ważne, zabawka nie potrzebuje baterii, więc sprawdzi się także przy długich trasach kontynentalnych.

Podróżne wersje popularnych gier

To kolejny przykład zabawki do samolotu, która doskonale nadaje się na kilkunastogodzinne loty z pociechą. Popularne gry w wersji podróżnej zapewnią dziecku (lub dzieciom) rozrywkę na wiele godzin, co pozwoli uniknąć frustracji związanej z długim lotem. Tego typu gry są lekkie i zajmują niewiele miejsca, więc nie będą miały większego wpływu na bagaż podróżny. Ponadto plansze mają magnetyczną powierzchnię, dzięki czemu pionki nie zsuwają się i nie lądują na podłodze. Oczywiście najlepiej wybrać taką grę, którą dziecko zna i lubi, np. warcaby, szachy, kółko i krzyżyk czy chińczyka. Ale uwaga - gry najlepiej sprawdzą się w przypadku starszych dzieci, które nie wpadają w złość w razie przegranej.

Niekłopotliwe zabawki do samolotu? Resoraki!

Mały fan motoryzacji będzie spokojniejszy podczas lotu, jeśli rodzice zapakują do bagażu podręcznego choć jeden samochodzik. Może to być ulubione autko lub zupełnie nowy okaz do kolekcji, np. resorak Porsche Cayenne Turbo. Samochodzik jest lekki i nie zajmuje wiele miejsca, więc bez problemu można go spakować do plecaka czy torby podróżnej. Małe autko można wyjąć w każdej chwili, także podczas oczekiwania na odprawę. Oczywiście resoraki nie są tak zajmujące jak np. kostki edukacyjne, jednak są na tyle niekłopotliwe, że warto zabrać je oprócz innych zabawek.

Książeczka do samolotu - jaką wybrać?

Przed zabraniem zabawki do samolotu warto zastanowić się, czy dziecko będzie nią w ogóle zainteresowane. W przypadku książeczki należy kierować się ulubioną tematyką dziecka lub wybrać taką, która zapewni dziecku dodatkowe atrakcje. Przy bardzo małych pociechach sprawdzą się książeczki sensoryczne, książeczki ze stronami 3D i takie, które polegają na otwieraniu okienek. Jeżeli książeczki są małe, można zabrać ich więcej, aby zapewnić dziecku rozrywkę na dłuższy czas.

Coś przytulnego - szmaciana lalka

Zabawki do samolotu powinny działać na dziecko uspokajająco, dlatego podczas dłuższych podróży doskonale sprawdzi się szmaciana lalka przytulanka. Tego typu lalki są uszyte z miękkich materiałów, dzięki czemu są lekkie i łatwo spakować je do plecaka. Przytulanka pomoże maluchowi wyciszyć się i zapaść w kojącą drzemkę, co ma znaczenie zwłaszcza podczas lotów odbywających się nocą lub na długich trasach. Szmaciana lalka może również zastąpić poduszkę podczas krótszych lotów i gdy chcemy ograniczyć bagaż podręczny.

Zabawkowy tablet graficzny dla małego artysty

Tablet graficzny to doskonały przykład kreatywnej zabawki do samolotu, która zapewni rozrywkę dzieciom w różnym wieku. Zabawkowe tablety są lekkie i poręczne, a przy tym nie mają dużych wymagań pod względem zasilania (choć przy dłuższych lotach warto zabrać zapasowe baterie). Zasada działania takiego urządzenia jest bardzo prosta - dziecko rysuje po ekranie dołączonym do zestawu rysikiem, a następnie może skasować wszystko za pomocą jednego przycisku. Na takim "znikopisie" można rysować bez końca, dzięki czemu jest to lepsze rozwiązanie niż zabranie w podróż zwykłego bloku rysunkowego.

Pacynki do zabawy w podniebny teatr

Pacynki do zabawy w teatr to kolejny przykład zabawki do samolotu, która przyda się podczas dłuższych podróży. Za pomocą pacynek można odgrywać scenki z ulubionych bajek lub opowiadać własne historie. Dziecięca kreatywność nie zna granic, więc "teatr w przestworzach" nie znudzi się szybko i może zająć długie godziny. Dziecko może bawić się samo lub zaangażować do przedstawienia rodziców czy rodzeństwo. Ważne jednak, żeby podczas zabawy nie zachowywać się zbyt głośno i nie przeszkadzać innym pasażerom.

Zabawki do podróży samolotem - o czym pamiętać?

Przed zakupem zabawki do samolotu należy dokładnie sprawdzić dozwolone wymiary bagażu podręcznego. Może się bowiem okazać, że zabawka będzie za duża i nie zmieści się do torby, plecaka czy walizki. Warto również pamiętać o zasadach obowiązujących przy małych dzieciach do drugiego roku życia. Niemowlęta mogą podróżować za darmo lub za niewielką opłatą, ale wówczas dziecko nie ma własnego miejsca i siedzi na kolanach opiekuna, co może utrudniać zabawę. Ponadto małemu dziecku zwykle przysługuje mniejszy limit bagażu podręcznego (np. 5 kg zamiast 10 kg). W niektórych liniach lotniczych maluch może jednak zabrać jeden dodatkowy przedmiot osobisty.