Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Zabawki do wyposażenia przedszkola lub punktu opieki

Punkty opieki nad dziećmi to miejsca, które muszą posiadać bogate wyposażenie, które zaangażuje małych odkrywców świata. W końcu to m.in. od atrakcyjności zabawek zależy to, czy maluchy będą zadowolone z czasu spędzonego w świetlicy lub bawialni. Mogą to być miejsca przeznaczone do chwilowej opieki, jak i takie, w których dzieci spędzają większą część swojego dnia takie jak przedszkole czy żłobek.

Coś dla miłośników konstruowania

warsztat stolarski

Wiele maluchów uwielbia wkręcać śrubki, bawić się zabawkową wiertarką czy śrubokrętem. Narzędzia dla dziecka mogą dać mnóstwo frajdy! Najlepszym rozwiązaniem jest wybór modelu wykonanego z drewna, a nie plastiku. Jest to tworzywo bezpieczniejsze w kontakcie ze skórą dziecka i co ważne, bardziej trwałe. Jest to istotny aspekt dla wyposażenia punktu opieki, ponieważ użytkowników zabawkowych brzeszczotów czy kątowników, może być bardzo dużo. Majsterkowicz dla dziecka zadba o to, by szkraby miały możliwość spędzania czasu w sposób atrakcyjny. Z pewnością w bawialni znajdzie się dużo miejsc, które wymagają pilnej interwencji małego majster klepki!

Aktywności, które rozwijają kreatywność

Zabawki, które często wzbudzają ogromne zainteresowanie dzieci to takie, które rzadko spotkają w swoim domu czy u kolegów. Przykładem może być garncarka dla dziecka. Dzięki temu urządzeniu maluch własnoręcznie stworzy małą szkatułkę czy figurkę swojego ulubionego zwierzęcia. Być może tworzenie takich ozdób pomoże w odkryciu artystycznej duszy dziecka.

Ćwiczenia zwiększające umiejętności motoryczne

narzędzia dla dziecka

Aby małe rączki były w przyszłości jak najbardziej sprawne, niezbędne jest trenowanie zdolności motorycznych. W przyszłości może to przełożyć się na lepszą świadomość ciała oraz szybszy refleks. Dlatego tak wiele rodziców zwraca uwagę na to, czy w żłobkach oraz przedszkolach jest odpowiednia ilość zabawek, które pomogą w trenowaniu tych zdolności. W tym celu przydadzą się akcesoria typu mądra główka. Zabawki sprawią, że dziecko będzie zajęte przesuwaniem drewnianych elementów po liczydle, wkładaniem klocków do sortera czy układankami. Pomoże to w zapewnieniu właściwej stymulacji małych rączek i koordynacji ruchowej.

Szkraby odwiedzające żłobek czy bawialnię, muszą mieć do dyspozycji różnorodne wyposażenie. To dzięki niemu będą mile spędzać czas na zabawie, która jest nie tylko przyjemna, ale także pomocna w nauce różnorodnych umiejętności. Będzie ona przyjemna zwłaszcza wtedy, kiedy towarzyszyć jej będzie kontakt z rówieśnikami. Wkręcanie śrubek czy zabawa klockami jest zdecydowanie fajniejsza, gdy jest się w grupie!