Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Zabawki dla rodzeństwa

Wiele babć, dziadków czy cioć ma problem z wybraniem idealnej zabawki na prezent. Jeśli w danej rodzinie jest więcej niż jedno dziecko, warto rozważyć kupno zestawu, który będzie mógł posłużyć całemu rodzeństwu. Zabawa zawsze jest lepsza, jeśli uczestniczy w niej więcej dzieci. Każde z nich jest inne i swoją osobowością dodaje do niej sporo urozmaicenia. Wtedy łatwiej jest wcielać się w role sprzedawcy czy klienta, co może wprowadzić wiele urozmaiceń np. podczas zabawy w sklep czy pocztę.

Prezenty do wspólnej zabawy braci i sióstr

Nawet jeśli między dziećmi jest kilka lat różnicy, można znaleźć zabawy, które będą atrakcyjne zarówno dla starszaka, jak i dla malucha. Podpowiedzią może być udawanie restauracji, do której przyda się kuchnia dla dziecka. Jest ona wierną imitacją dorosłych wersji. Dzieci będą mogły w trakcie zabawy korzystać z palników, przekręcić kurki od kranu czy podgrzać wyczarowane danie w zabawkowej mikrofalówce. Większość modeli posiada także półki, na których można poustawiać zabawkowe garnki czy opakowania do przechowywania różnych produktów spożywczych. Wybierać można spośród różnorodnych modeli takich jak kuchnia vintage czy kilkumodułowa z narożnikiem. Wszystko jest uzależnione od tego, ile miejsca w pokoju posiada mała kuchareczka lub kucharz.

Zabawa w dom

 

Więcej osób do bawienia się to idealne warunki do udawania mamy, taty i dzieci. Przyda się do tego drewniany wózek, w którym można kołysać lalę do snu czy wyprowadzić ją na spacer. W pokoju dziecięcym może służyć także jako sypialnia dla kucyków, pluszowych misiów czy ulubionych figurek. Dzieci w trakcie takich zabaw uczą się opiekuńczości, ponieważ lalkami trzeba się odpowiednio zajmować. Zabiegi takie jak karmienie, przewijanie czy zmienianie ubranek mogą być świetną zabawą, którą można realizować zarówno w domu, jak i w plenerze. Wystarczy, że wózek dla lalek drewniany zabierze się ze sobą np. do ogródka czy na podwórko. Wtedy będzie można wykorzystać do zabawy takie elementy jak huśtawki, ławki czy piaskownicę. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a do udanej zabawy w dom może przydać się wiele akcesoriów.

Kupując upominek dla więcej niż jednego dziecka, warto zainwestować w akcesoria, które zaangażują najmłodszych na dłuższy czas. Dzięki zajmującej zabawie dzieci będą mogły spędzić ze sobą czas w przyjemny sposób, bez konieczności korzystania z urządzeń elektronicznych jak tablet czy telefon. Przy okazji, będzie to świetny trening różnego rodzaju umiejętności społecznych, których można się nauczyć podczas bawienia się w rodzinę czy prowadzenie sklepu.