Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Urządzanie pokoju malucha według stref

Sypialnia dziecięca to pomieszczenie, w którym maluch spędzi najwięcej czasu. To tutaj ma swoją własną przestrzeń, w której dzieje się naprawdę wiele rzeczy. Dlatego najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wydzielenie w niej specjalny stref. To klucz, który pomoże w zaaranżowaniu jej w taki sposób, by korzystanie z niej było jak najwygodniejsze. Jest to trudna sztuka, ponieważ trzeba skupić się na walorach użytkowych z perspektywy rodzica (który np. przewija szkraba czy układa ubrania), ale także z punktu widzenia ciekawego świata brzdąca.

Miejsce snu i wyciszenia

pościel dziecięca

Po całym dniu pełnych zabaw dobrze jest przytulić głowę do poduszki i móc spokojnie zasnąć. Jeśli ta strefa będzie zaaranżowana w sposób przytulny dla malucha, być może chętniej będzie podejmował się wyzwania, jakim bywa dla najmłodszych spanie samodzielnie. Jeśli chodzi o łóżka drewniane dla dzieci, producent oferuje modele wyglądające jak z bajki. W takim otoczeniu maluchowi będzie milej zasypiać czy przeglądać książeczki na dobranoc. Zaokrąglone boki konstrukcji zadbają o to, by dziecko nie uderzyło się np. w trakcie intensywnej zabawy czy nocnego przewracania się.

Przestrzeń pielęgnacji maluszka

To strefa, w której obowiązkowo powinna znaleźć się komoda. Mebelki drewniane dla dzieci tego rodzaju służą nie tylko do przechowywania ubrań. Są idealnym miejscem do położenia przewijaka, który przydaje się przy przebieraniu i pielęgnowaniu noworodków. Aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy urządzaniu tej strefy, jest wybór mebli łatwych w umyciu. Dzięki temu nawet jeśli maluszek podczas przebierania potrąci butelkę z oliwką czy opakowanie zasypki, będzie można szybko je umyć bez konieczności używania wyspecjalizowanej chemii.

Strefa szalonej zabawy

bujak Dino

W tym miejscu dzieją się prawdziwe cuda! To przestrzeń, w której nie może zabraknąć klocków, sorterów czy samochodzików. Dobrym rozwiązaniem będzie też umieszczenie w niej jednej większej zabawki takiej jak np. bujak dla dziecka w kształcie dinozaura. Sympatyczny Dino przeniesie malucha na swoim grzbiecie w dalekie krainy pełne egzotycznych zwierząt. Jeśli szkrab lubi rysować czy malować, warto umieścić w tej przestrzeni stolik z krzesełkami, na którym będzie mu wygodnie rozłożyć się z kredkami i kolorowankami.

Łatwiej jest zaaranżować funkcjonalny pokój dla dziecka, jeśli weźmie się pod uwagę specyfikę wszystkich stref. W każdej z nich muszą znaleźć się inne rodzaje przedmiotów. Dzięki doborowi odpowiednich mebli, oświetlenia i dekoracji, sypialnia może przeobrazić się w niezwykle przytulny kącik.