Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Urządzanie pokoju dla brzdąca

Projektując pokój dziecięcy powinno się pomyśleć o kilku aspektach jego użytkowania. Przede wszystkim, będzie to niezwykle intensywne korzystanie. Sypialnia dziecka najczęściej jest także głównym pokojem zabaw. W praktyce oznacza to, że akcesoria będą używane na wszystkie możliwe sposoby.

Stoły i szafki z płyty meblarskiej

Dobrym rozwiązaniem są drewniane meble dla dzieci. Jeśli wystrój wnętrza ma być spójny, można je kupić z konkretnym rodzajem zdobienia np. w różowe motyle czy elementy strażackie. Komplety sprawdzą się także jako meble w kąciku dziecięcym, który bywa częstym elementem poczekalni w urzędzie czy przychodni. Atutem tego rozwiązania jest możliwość szybkiego wyczyszczenia blatów czy frontów. Przyda się to zwłaszcza, jeśli ma się w domu kreatywne dzieci, które uwielbiają rysować po wszystkim (dosłownie), naklejać lub dotykać rękami brudnymi od farb czy kredek. Ważnym elementem konstrukcji tych mebli jest także ich stabilność. Wiele modeli posiada możliwość przytwierdzenia do ściany czy podłoża. Dzięki temu wytrzymają nawet najbardziej intensywne, dziecięce figle. Drewniane mebelki dla dzieci posiadają wszystkie atesty bezpieczeństwa, które stanowią potwierdzenie ich wytrzymałości.

Łóżko dla roczniaka

Kupno pierwszego, bardziej „dorosłego” łóżka dziecięcego to niemałe wydarzenie. Rodzice w tym czasie godzą się z upływającym czasem, a maluch uczy się większej samodzielności. Drewniane łóżka dla dzieci nie służą jednak tylko do spania. Bardzo często są świetnym miejscem do stworzenia własnej bazy, czytania książek czy zabaw. Rama musi wyglądać zachęcająco, żeby dziecko czuło, że to miejsce należy tylko do niego. Bajkowy wygląd będzie dodatkową zachętą do spędzania w nim czasu, co jest szczególnie ważne podczas nauki samodzielnego snu. Każdy powód, który zachęci malucha do przespania nocy we własnym łóżku jest dobry. Wybierając ten element wyposażenia, warto kierować się gustami malucha. Producenci prześcigają się we wzorach i kolorach umieszczonych na zagłówkach czy szufladach czy pościeli. Rodzice zainteresowani takim modelem, znajdą wiele różnorodnych możliwości ułatwiających dobór mebla.

Wybór wyposażenia pokoiku dziecięcego to prawdziwa przyjemność dla rodziców. Kolorowe wzory i różnorodność sprawiają, że można poświęcić na to długie godziny. W trakcie szukania swoich faworytów, opłaca się wziąć pod uwagę zainteresowania i gusta pociechy. Skutkiem może być przespana noc, co na pewnym etapie życia cieszy jak duża wygrana na loterii.