Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Trening umiejętności poprzez zabawę

„Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią” - to cytat autorstwa Carolyn Hooper, który często można spotkać w budynkach przedszkoli czy szkół. Najlepiej, jeśli tego rodzaju placówki mają dużo przestrzeni, która będzie służyć dzieciom do podejmowania różnorodnych aktywności. Mogą być nie tylko świetną rozrywką, ale także treningiem istotnych umiejętności.

Zdolność skupiania się

bilard

Jednym z najtrudniejszych zadań, przed jakimi stają nauczyciele i pedagodzy jest sprawienie, żeby dzieci były skoncentrowane na tłumaczonym zagadnieniu. Sposobem na to, aby wykształcić w dziecku taką umiejętność, jest jej regularne trenowanie. Pod tym względem dobrym rozwiązaniem są stoły bilardowe dla dzieci. Ten sport nie bez powodu jest uważany za świetną gimnastykę dla mózgu. Żeby wbić bilę we właściwe miejsce, trzeba skupić się na różnych aspektach takich jak ustawienie ciała we właściwej pozycji czy uderzenie z odpowiednią siłą, która pozwoli na zdobycie większej ilości punktów. Wszystko to odbywa się pod okiem przeciwników i obserwatorów, co dodatkowo pozwoli dziecku na oswajanie stresu przed oceną innych osób. Choć głównym celem tej aktywności jest rozrywka, warto pamiętać o tym, że może ona też mieć edukacyjny aspekt.

Ćwiczenie szybkiego refleksu

piłkarzyki

Umiejętność ekspresowego reagowania może się dziecku przydać w wielu sytuacjach. Dzięki niej łatwiej będzie kojarzyć fakty np. na klasówce. Przyda się to także w pracach grupowych oraz podczas wirtualnych rozgrywek w grach komputerowych. Pomocne w treningu takich umiejętności mogą się okazać zabawki piłkarskie. Do skorzystania z nich nie będzie trzeba długo namawiać małych miłośników biegania po zielonej murawie. Stół piłkarski to mini boisko, które pozwoli dzieciom na rozegranie meczów pełnych sportowych emocji. Będą świetnym wyposażeniem np. szkolnego korytarza czy świetlicy. Rozgrywki mogą trwać nawet kilka minut, w trakcie których stół piłkarzyki będzie z pewnością oblegany.

Sprzęt sportowy dopasowany do mniejszych rączek czy wzrostu dzieci, będzie idealnym sposobem do trenowania umiejętności takich jak m.in. skupianie się czy szybkie reagowanie. Emocjonujące rozgrywki pozwolą także na oderwanie się od różnorodnych trudności związanych np. ze stresem po sprawdzianie. Ułatwiają integrację między rówieśnikami, bo nic tak nie łączy jak granie w jednej drużynie. Regularne korzystanie z takich przedmiotów podczas przerwy czy pomiędzy zajęciami pozalekcyjnymi, może przynieść najmłodszym wiele korzyści.