Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Pokój dla przedszkolaka

Sypialnia malucha to dla niego najważniejsze miejsce w domu. To tutaj spędza najwięcej czasu na beztroskiej zabawie, zdobywając nowe umiejętności oraz wiedzę. Jest to też przestrzeń do wypoczynku, w której maluch może odbywać popołudniowe drzemki i spokojnie spać w nocy. Musi być urządzona w taki sposób, żeby była bezpieczna i komfortowa w codziennym użytkowaniu.

Nauka poprzez zabawę

Można powiedzieć, że maluchy uczą się przez cały czas. Branie udziału w różnorodnych aktywnościach jest dla nich najlepszą formą nauki. Jednak, żeby mogły wycinać, rysować czy lepić z plasteliny, potrzebują do tego przestrzeni. Dla maluchów najlepszym rozwiązaniem będzie stolik z krzesełkami. Jest dostępny w różnorodnych wzorach, także z wizerunkiem ulubionych zwierząt czy bohaterów bajek. Biurko dla dziecka może też być utrzymane w bardziej stonowanej kolorystyce, wszystko zależy od preferencji rodziców. Jedno jest pewne: dzięki takiemu kompletowi brzdąc będzie miał zapewniony kącik, w którym będzie można rozłożyć kredki czy pisaki i swobodnie tworzyć. Atutem tego kompletu jest także to, że jest on wykonany z naturalnego drewna. Meble drewniane dla dzieci są cenione za to, że są bezpieczne i bardzo trwałe. Jest duże prawdopodobieństwo, że posłuży niejednemu pokoleniu dzieci.

Strefa wypoczynku brzdąca

 

Sypialnia każdego malucha musi być urządzona w taki sposób, żeby oprócz zabawy, spało mu się w niej komfortowo. Dobrym rozwiązaniem pod tym względem są łóżka drewniane dla dzieci. Dzięki solidnej konstrukcji nawet przy intensywnym użytkowaniu np. w trakcie zabawy stelaż będzie spełniał swoją funkcję. Najlepszym wyborem będzie kupno większego modelu, ponieważ dzieci bardzo szybko rosną. Podobnie jak w przypadku stolików, można wybrać model z rysunkami, które z pewnością spodobają się każdemu brzdącowi. Przyjemniej będzie zasypiać w otoczeniu ulubionych pluszaków oraz sympatycznych postaci narysowanych na zagłówku. W takim miejscu warto także zamontować lampkę z delikatnym światłem, która przyda się np. jeśli dziecko boi się zasypiać lub jeśli któryś z rodziców czyta maluchowi bajkę na dobranoc.

W trakcie urządzania przestrzeni dla małego dziecka trzeba w pierwszej kolejności pomyśleć o jego potrzebach. Warto zwrócić uwagę na to, czy wszystkie elementy takie jak szafki czy łóżka, są zamontowane w sposób stabilny oraz bezpieczny. Profilaktycznie, raz na jakiś czas, warto dokręcić śruby we wszystkich meblach używanych przez dziecko. Dzięki temu i solidnej konstrukcji wytrzymają wszystkie, nawet najbardziej intensywne harce.