Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Kącik dziecięcy w hotelu, restauracji

 

Coraz więcej miejsc użyteczności publicznej zauważa potrzebę istnienia dziecięcego kącika. Mało który maluch będzie cierpliwie czekał w kolejce czy przysłuchiwał się długim rozmowom dorosłych. Często tak zaaranżowane przestrzenie widzimy w restauracjach, galeriach handlowych czy w urzędach. Ich istnienie bywa ratunkiem dla rodziców, którzy muszą załatwić sprawy w konkretnym miejscu i nie mają możliwości zostawienia pociechy pod czyjąś opieką. Urządzając kącik, warto kupić solidne i wytrzymałe modele mebli, które przetrwają zabawy dużej ilości dzieci.

Kreatywna zabawa w poczekalni

Jeśli ma to być kącik kreatywny, jego podstawowym elementem musi być biurko dla dziecka.

 

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest stolik z krzesełkami. Umożliwia on zabawę więcej niż jednemu maluchowi jednocześnie. Rysowanie, układanie puzzli czy kolorowanie to najlepsze sposoby na odwrócenie uwagi malucha. Jeśli można to wszystko robić w towarzystwie, zabawa jest jeszcze lepsza. Dodatkowo, meble drewniane dla dzieci zostały udekorowane wizerunkami barwnych motyli czy dzikich zwierząt z dżungli. Ich uzupełnieniem może być regał z wygodnymi w przenoszeniu pojemnikami. Są świetnym sposobem na uporządkowane przechowywanie drobiazgów takich jak kredki, pisaki czy książeczki. Obsługa kącika może je także opisać, co ułatwi dzieciom odkładanie rzeczy na swoje miejsce po skończonej zabawie. Szukając takich rozwiązań, warto także postawić na coś, co jest łatwe do wyczyszczenia. Utrzymanie salki zabawowej w stanie zachęcającym do skorzystania musi być więc szybkie i bezproblemowe. Meble z płyty MDF nie wymagają specjalistycznych środków pielęgnacyjnych, więc dbanie o nie jest bardzo proste.

Spanie maluchów w hotelu

 

 

Specyfika takiego miejsca może wymagać, żeby dzieci miały w nim miejsce do odpoczynku. W hotelach czy przedszkolach można spotkać łóżka drewniane dla dzieci. Sosnowe modele są solidne i wytrzymają niejednego leżakującego malucha. Stanowią bardziej stabilne rozwiązanie w porównaniu do popularnych leżanek. Atrakcyjny wygląd łóżka i pościeli pomoże dziecku odnaleźć się w nowym, nieznanym miejscu. Zagłówek może być ozdobiony wizerunkami zwierząt czy postaci ze znanych bajek.

Mebelki dziecięce niekoniecznie muszą być wykorzystane jako wyposażenie pokoju dla najmłodszych. Zapotrzebowanie na tego rodzaju akcesoria jest także w branży hotelarskiej czy gastronomicznej. Dbanie o komfort wypoczynku najmłodszych gości jest czymś zawsze mile widzianym.