Koszyk

0 produktów na kwotę 0,00 zł

Angażujące zabawki

Kreatywne zestawy edukacyjne spełniają wiele funkcji. Maluchom służą do angażujących zabaw, które rozbudzają kreatywność. Często ćwiczą sprawność oraz umiejętność logicznego myślenia. Przybliżają w przyjemny sposób zagadnienia związane z liczeniem czy wyobraźnią przestrzenną.
Wśród tego rodzaju akcesoriów, polecamy uwadze kilka wyjątkowych propozycji.

Komplet dla złotej rączki

 

Pierwszą z nich jest zestaw majster klepka. Zawiera stabilny stół warsztatowy z panelem roboczym. A na nim, mnóstwo drobiazgów do przykręcenia, poukładania, dopasowania, zamocowania... Wszystkie te aktywności ćwiczą sprawność małych paluszków. Oprócz tego, w skład zestawu majsterkowicz dla dziecka wchodzi także przenośna skrzynka na narzędzia. Przyda się złotej rączce wtedy, kiedy nagła awaria będzie wymagała pilnej interwencji poza warsztatem. Narzędzia dla dziecka sprzedawane z zestawem to kilkadziesiąt elementów takich jak m.in. piła, śrubokręt czy kątomierz.

Mali artyści tworzą ceramikę

Inną opcją, skierowaną do najmłodszych lubiących aktywności kreatywne, jest garncarka dla dziecka. Zestaw z kołem pozwoli spędzenie długich godzin podczas tworzenia własnych naczyń. Ta wyjątkowa aktywność zachęci dziecko do spróbowania czegoś nowego. Płyta garncarska wygląda tak interesująco, że dziecko nie oprze się pokusie żeby ją wypróbować. Dobra zabawa oznacza, że dzieciaki będą się brudzić, ale na pewno nie nudzić. Sztuka wymaga wielkich poświęceń! Komplet nadaje się dla starszych dzieci, powyżej trzeciego roku życia.

Propozycje dla maluchów

 

Jeśli z Twojej pociechy jest mądra główka, zabawki ćwiczące logiczne myślenie będą strzałem w dziesiątkę. Tak naprawdę, nie ma znaczenia, jaki będzie typ gry. Młodszym przypadnie do gustu drewniany sorter z klockami. Znana od wielu lat zabawka pomaga maluchowi w poznawaniu kształtów, kolorów czy liczb. Dodatkiem do niej może być także przybijanka. Drewniane pudełko posiada wystające klocki, które maluch musi wbić specjalnym młoteczkiem. Obydwie zabawki sprawdzą się idealnie dla roczniaków, którzy dopiero poznają świat poprzez dotyk. Wszystkie elementy są duże, co obniża ryzyko połknięcia przez dziecko. Dzięki drewnianej konstrukcji można być spokojnym o to, że pociecha gryzie czy uderza elementami o podłogę. Drewniane klocki przetrzymają wszystko i będą służyć nawet młodszemu rodzeństwu malucha.

Spędzanie z dzieckiem dnia w domu bywa wyzwaniem. Najlepszym sposobem na nudę jest wspólna zabawa. Rozłożenie na dywanie czy stoliczku tych kreatywnych zabawek może pomóc wypełnić długie godziny na tworzeniu, dokręcaniu czy kompletowaniu. Czas mija zdecydowanie szybciej, jeśli spędzamy go wspólnie na przyjemnej zabawie.